zielona herbata

zestawy herbat

Zestaw herbat zielonych

Zielona herbata to szczególny rodzaj herbaty popularny w krajach azjatyckich. Ceniony jest ze względu na delikatny smak, dużą zawartość pożytecznych substancji i właściwości prozdrowotne jak np. sprzyjanie spalaniu tkanki tłuszczowej. Herbata zielona różni się od powszechnie spotykanej na Zachodzie czarnej tym, że produkowana jest wyłącznie z herbaty niepoddanej fermentacji i suszonej natychmiast po zerwaniu. Podczas gdy liście do produkcji czarnej herbaty są poddawane więdnięciu, skręcaniu i fermentacji. Istnieje wiele rodzajów zielonej herbaty: chińskie, japońskie i inne. Ciekawym rozwiązaniem jest też zestaw herbat. Różnią się smakiem i zawartością kofeiny, które warunkowane są częściami rośliny używanymi do produkcji, sposobem przechowywania, miejscem uprawy i porą zbiorów.

Herbaty zwykłe i aromatyzowane

Ciekawym pomysłem na prezent dla amatora herbaty będzie zestaw herbat zielonych. Na rynku znajdziemy herbatę zieloną zarówno liściastą, jak i w torebkach. Niekiedy torebki z herbatą mają oryginalną formę piramidek. Pudełka z zestawami mają często specjalną formę prezentową. Po otwarciu pudełka z zestawem zielonych herbat możemy zobaczyć torebki z zieloną herbatą o różnych aromatach, np. jabłka, truskawki, maliny, karmelu. Inne zestawy oferują po prostu różne odmiany zielonej herbaty - sypanej lub w torebkach. Dostępne są również zestawy herbat zielonych w szklanych słoiczkach, które będą wyjątkowo ładnie prezentować się na półce.

Herbata na prezent

Jeżeli szukamy prezentu dla osoby lubiącej kosztować różnych rodzajów herbaty, najlepiej będzie odwiedzić najbliższy sklep z herbatami i kupić zestaw. Dzięki temu obdarowana osoba będzie mogła spróbować różnych odmian herbat. Dobra herbata może być znakomitym dodatkiem do posiłku lub gorącym napojem pozwalającym się zrelaksować i zażyć odrobiny przyjemności. Dlatego zestaw herbat zielonych będzie miłym i przydatnym prezentem dla osoby lubiącej poznawać herbaty świata. Najlepsze herbaty to oczywiście dość duży wydatek. Warto jednak się na niego zdecydować, wybierając podarunek dla kogoś zainteresowanego smakami Azji.