zielona herbata

czerwona herbata

Herbata zielona i herbata czerwona przeciwko nadwadze

Zrzucenie zbędnych kilogramów najczęściej wiąże się z odpowiednią dietą i wysiłkiem fizycznym. Warto wiedzieć, że można dodatkowo wspomóc proces spalania tkanki tłuszczowej dzięki regularnemu piciu naparów ziołowych. Zwłaszcza herbata czerwona oraz zielona zalecane są przy odchudzaniu.

Zielona herbata a cukier

Picie zielonej herbaty ma wpływ na poziom cukru we krwi. Dzięki jego obniżeniu nie tylko zapobiega się cukrzycy, ale również zostaje zmniejszony apetyt na jedzenie. Jest to więc najlepsza herbata, jeśli w zrzuceniu kilogramów przeszkadza zbyt duże łaknienie. Dodatkowo na wiele osób działa pobudzająco, co może być dodatkową motywacją do aktywności fizycznej.

Herbata czerwona jako wspomagacz spalania

Napar z czerwonej herbaty jest zalecany przy odchudzaniu ze względu na wpływ na procesy zachodzące w układzie trawiennym. Obniżenie cholesterolu oraz wspomaganie trawienia sprawiają, że jest to dobra herbata dla osób zmagających się z problemem otyłości. Oprócz tego znane jest jej działanie kojące nerwy, dlatego herbata czerwona może pomóc ze stresem związanym z dążeniem do idealnej sylwetki.

Smak naparów

Obie herbaty odpowiednio zaparzone mają głęboki, intensywny smak. Ich specyficzny aromat zależy od wielu czynników, takich jak warunki uprawy liści czy ich jakość. Aby więc nie zniechęcić się do smaku czerwonej i zielonej herbaty, należy wybrać sprawdzony sklep z herbatami, który dba o jakość asortymentu. Warto wiedzieć jednak, że dodatek cukru może pozbawić herbaty ich pożądanych właściwości. Należy więc ostrożnie dobierać do nich dodatki smakowe. Dobrym rozwiązaniem może być herbata z imbirem lub cytryną, z którymi dobrze komponuje się zielona herbata.

Którą herbatę wybrać przy odchudzaniu?

Zarówno zielona herbata jak i czerwona wykazują właściwości wspomagające odchudzanie. Herbata zielona reguluje cukier w organizmie, natomiast czerwona ma większy wpływ na rozkład tłuszczów. Warto więc, ze względu na ich zalety, zdecydować się za zestaw herbat zawierający obie opcje. Należy pamiętać jednak, że picie naparów musi być częścią prowadzenia zdrowego trybu życia, aby przynosił odpowiednie efekty.