zielona herbata

najlepsze herbaty zielone

Najlepsze herbaty na początek wiosny

Wiosna jest czasem odnowy. Wszystko budzi się do życia po zimowym marazmie. Dlatego jest to idealny moment, aby odświeżyć również codzienne rytuały. W tym momenty spędzone z filiżanką herbaty. Zielona herbata będzie dobrym wyborem na rozpoczęcie nowego sezonu. Niesie bowiem ze sobą walory smakowe oraz korzyści zdrowotne. Herbata zielona odświeża, a nawet pomaga walczyć ze zbędnymi kilogramami nabytymi w zimie. Warto pamiętać, że pełnię walorów mają tylko najlepsze herbaty. Istotna jest odmiana, ale przede wszystkim dobra jakość suszu.

Popularna sencha i matcha

Jedną z cenionych zielonych herbat jest sencha. Pochodzi ona z Japonii. Charakteryzuje się delikatnym, ale zarazem bogatym smakiem. Jest to dobra herbata oddająca idealnie esencję wiosny. Niesie ze sobą lekkość i orzeźwienie. Dlatego dobrze komponuje się z porannym posiłkiem oraz świeżymi wiosennymi przekąskami. Sencha jest dość popularna w naszym kraju. Dlatego można ją kupić bez problemu w wielu sklepach.

Bardzo charakterystyczną propozycją jest natomiast matcha. Nie sposób przejść obok niej obojętnie. Ta zielona herbata ma postać bardzo drobnego proszku. W związku z tym świetnie sprawdza się jako dodatek do smoothies lub deserów. Oferuje bogaty, lekko goryczkowy smak oraz jaskrawozielony kolor. Już sam widok dodaje energii i witalności, które są tak potrzebne po zimowych miesiącach.

Chińskie zielone herbaty

Nie tylko Japonia ma wiele do zaoferowania. Zachwycające herbaty świata dostarczają również Chiny. Long Jing, znana jest również jako Smocza Studnia. To jedna z najbardziej prestiżowych chińskich herbat zielonych. Słynie z bardzo subtelnego, nieco orzechowego aromatu. Łagodne kołysanie się liści podczas zaparzania świetnie wpasowuje się w leniwe wiosenne popołudnia.

Na liście słynnych chińskich herbat znajduje się także Huang Shan Mao Feng. Pochodzi ona z chińskiej prowincji Anhui. Jest ceniona za swój delikatny, kwiatowy aromat. To herbata, która doskonale odzwierciedla subtelną elegancję wiosny. Oferuje przy tym spokojny moment relaksu.

Najlepsze herbaty dla każdego

Fascynujący świat herbat zielonych jest rozległy. Każdy dobry sklep z herbatami oferuje znacznie szerszy wybór. Warto korzystać z tego bogactwa. Większość sklepów posiada zestawy herbat w postaci niewielkich próbek. Dzięki nim można spróbować kilku odmian. Bez konieczności kupowania całych opakowań. W ten sposób można znaleźć herbaty najbardziej odpowiadające własnym kubkom smakowym.