zielona herbata

herbata sklep

Herbata sklep

Wchodząc do pierwszego lepszego lokalu, jakiego można opisać słowami herbata sklep, większość z nas chwyta się za głowę. Myślimy: co to za niedorzeczność - płacić za 100 g dowolnej herbacianej mieszanki cenę, która odpowiada zwykle cenie dwóch opakowań naszej ulubionej herbaty ekspresowej w supermarkecie! Przecież to skandal, rozbój w biały dzień i zwykłe oszustwo! Takie myśli towarzyszą prawie każdemu z nas gdy przekraczamy próg dowolnej herbaciarni. To z kolei sprawia, że jeśli faktycznie decydujemy się na zakup jakiejkolwiek herbacianej mieszanki w takim miejscu, to często kupujemy ją np. dla kogoś w prezencie. A sami zadowalamy się ekspresową herbatką z hipermarketu. Jednak czy tania herbata to na pewno dobry zakup?

Dobra herbata

Aktualna oferta herbat ekspresowych jest ogromnie zróżnicowana. Herbata zielona, czarna, czerwona czy biała, w niezliczonej liczbie wariantów - każdą znajdziemy na sklepowej półce, sprzedawaną w charakterystycznych "torebeczkach". Cena za opakowanie waha się zwykle od kilku do kilkunastu złotych. Tymczasem prawdziwie dobra herbata kosztuje zwykle dużo, dużo więcej. Nasze pytanie brzmi: dlaczego?

Herbata, którą znajdujemy zwykle w papierowej torebce składa się z tak zwanego odpadu herbacianego, który nie uwalnia absolutnie takiego samego smaku i aromatu co liście herbaciane. Jeśli nawet w torebce znajdziemy przewagę wspomnianych liści, to one również, ograniczone ściankami torebki, nie są w stanie rozwinąć pełni swoich smakowo - zapachowych możliwości. Nie wspominając już o tym, że sama torebka, w której trzymamy herbatę, modyfikuje jej smak. Co wytrawniejsi "herbaciani smakosze" są w stanie wyczuć z zamkniętymi oczami, że herbata, którą piją, to herbata zaparzona z torebki.

Najlepsze herbaty

Najlepsze herbaty pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych liści ze starannie wyselekcjonowanych upraw. Herbaty ekspresowe to najprościej mówiąc produkcja masowa. Liście herbat przeznaczonych na herbaty ekspresowe często są skażone różnymi substancjami chemicznymi. Skutkuje to tym, że pijąc filiżankę ulubionej herbaty za kilka złotych, dostarczamy organizmowi całą masę szkodliwych związków chemicznych, co z pewnością nie pozostaje bez wpływu na nasze funkcjonowanie...

Będąc bogatszym o taką wiedzę, przy okazji następnej wizyty w herbaciarni, warto zadać sobie pytanie, czy może warto jednak od czasu do czasu zainwestować w zestaw herbat nie tylko po to, aby go komuś sprezentować? Znajdź już teraz najlepsza ofertę wpisując w wyszukiwarce herbata sklep.